Ile trwa pozycjonowanie stron?

Ile trwa pozycjonowanie stron?

Ile trwa pozycjonowanie stron?
Kiedy zobaczę pierwsze efekty pozycjonowania? 

Kiedy mogę spodziewać się pierwszych efektów pozycjonowania strony? Decydując się na korzystanie z marketingu internetowego, jedną z najważniejszych rzeczy do rozważenia jest to, kiedy zobaczę pierwsze rezultaty działań marketingowych. Jest to bardzo ważny temat, ponieważ wiele osób chce jak najszybciej poznać wyniki i przewidzieć jak bardzo będzie to dochodowe. W tym artykule postaramy się rozwiązać ten problem, przedstawiając różne okresy działań marketingowych w Internecie tak dokładnie, jak to możliwe. 


Początkowe efekty pozycjonowania strony są oczywiste w ciągu maksymalnie kilku tygodni. Wiąże się to z faktem, że Google nie indeksuje stron w czasie rzeczywistym i może to zająć wiele tygodni. Na ten czas wpływa również wielkość witryny, częstotliwość zmian, czy wykorzystanie crawl budget - budżetu zasobów, które Google może przeznaczyć dziennie na indeksowanie określonej liczby podstron, który jest różny dla każdej witryny. 

Najszybsze efekty będą widoczne po wprowadzeniu poprawek w ciągu kilkunastu dni, a często w ciągu miesiąca. Zmiany te będą jednak tylko symboliczne i będą świadczyły o rozpoczęciu budowy konkretnego miejsca. Pozycjonowanie stron jest procesem długotrwałym, a znacznego skoku w rankingu nie da się wygenerować jedną drobną modyfikacją na stronie. 

Generalnie czas potrzebny na wypozycjonowanie strony jest różny i zależy od takich czynników jak nakład pracy i kosztów poniesionych na pozycjonowanie stron internetowych, stan strony, konkurencja na danym rynku, cel jaki chcemy osiągnąć oraz kompetencje osób obsługujących stronę. Na czas pozycjonowania ma również wpływ popularność kategorii i słów kluczowych, na które pozycjonujemy naszą stronę. Czas pozycjonowania może mieć jednak określone wartości, które wynikają z danych lub opinii ekspertów. 

Według nich pozycjonowanie stron pod najpopularniejsze słowa kluczowe i kategorie może trwać nawet rok. Pozycjonowanie strony w nieco popularnej kategorii z hasłami o różnej popularności może trwać od kilku miesięcy do roku. W ciągu kilku miesięcy można pozycjonować strony pod niezbyt popularne terminy w niezbyt popularnych kategoriach. 

Jak długo trwa pozycjonowanie strony? 

Jeśli posiadasz sklep internetowy, proces optymalizacji Twojej strony będzie przebiegał inaczej. Na wyniki wyszukiwania wpływa wiele czynników, a wyszukiwarka Google posługuje się algorytmem, o którym nikt nie wie. 

Proces pozycjonowania stron internetowych to długofalowy plan, który zawsze zaczynamy od audytu strony. Sprawdzana jest każda podstrona i pozycja, jaką zajmuje. 

Nasza firma Xann Marketing ocenia trafność słów kluczowych, ruch organiczny na stronie oraz to, czy Twoja domena ma szansę na miejsce w pierwszej dziesiątce. Pozycja w wynikach wyszukiwania jest uzależniona od wielu czynników, w tym konkurencyjności fraz. Istotna jest również konwersja, ponieważ samo zwiększenie ruchu nie gwarantuje, że będzie on konkurencyjny.

Szybsze efekty - kampanie płatnej reklamy 

Płatne działania reklamowe, takie jak Google Ads czy Facebook Ads, mogą przynieść pierwsze efekty już po kilku godzinach od rozpoczęcia kampanii. Jest to związane z początkową emisją reklamy, która może skutecznie zainspirować klientów do skorzystania z naszej oferty. Wpływy te będą jednak bardziej zależne od przypadku i siły rozpędu, wynikającej z samego uruchomienia reklamy. 

Dopiero po kilku tygodniach można wykryć regularne i spójne wpływy z systemów reklamowych. Ten czas jest wymagany dla firmy marketingowej do badania i gromadzenia danych, jak również do dokonywania niezbędnych modyfikacji w kampanii reklamowej. Tylko wtedy możemy mówić o świadomym zarządzaniu kampanią reklamową, jak również osiągnięcie przewidywalnego wyniku, na którym można oprzeć przyszłe działania promocyjne marki lub logistyki, takich jak planowanie produkcji lub dystrybucji. 

Inne metody marketingu internetowego 

Istnieje kilka dodatkowych taktyk marketingowych dostępnych w sieci, które osiągają rezultaty w różnych okresach czasu. Najszybsze z nich to marketing szeptany, który polega na umieszczaniu w mediach społecznościowych dobrych uwag i opinii na temat naszego biznesu. Są one zamieszczane w mediach społecznościowych lub na forach internetowych, gdzie szybko zyskują popularność i są ujawniane. Z kolei marketing szeptany przynosi najlepsze efekty zaraz po opublikowaniu artykułu, w pierwszych dniach, kiedy wpisy są świeże, a ludzie chętniej sprawdzają naszą markę. 

Do metod marketingu internetowego, które przynoszą efekty w średnim okresie czasu, czyli w ciągu kilku miesięcy, należą artykuły sponsorowane, content marketing oraz inbound marketing, których celem jest zwiększenie widoczności marki w sieci. Dzieje się tak dlatego, że wygenerowanie i dystrybucja takiego przekazu reklamowego, a także dotarcie z nim do dużej liczby followersów i reakcja na niego, zajmuje znacznie więcej czasu niż w przypadku najprostszych form reklamy, takich jak word-of-mouth marketing czy płatne kampanie reklamowe. 

Najdłużej na efekty reklamy będziemy musieli czekać na założenie i prowadzenie profilu w mediach społecznościowych, gdzie niezbędna optymalizacja i prowadzenie profilu, a także zgromadzenie wokół niego odpowiedniej liczby followersów zajmie kilka dni, jeśli nie tygodni. Jest to długotrwała procedura, która będzie trwała kilka tygodni lub miesięcy. 

Jednak w zamian otrzymujemy niezwykłą stabilność i bardzo szybką reakcję fanów na publikację postu reklamowego, nawet gdy nasz profil jest już powszechnie znany i ma ogromną rzeszę czytelników. Do taktyk marketingu internetowego, na których efekty będziemy musieli czekać najdłużej, możemy dodać również eko marketing czy webinar marketing, czyli sposoby, które wymagają kreowania wizerunku marki. 

Copyright © 2023 xann marketing

Created by: xann marketing logo